post-title 15- lecie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Bratysławie

15- lecie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Bratysławie

15- lecie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Bratysławie

Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Bratysławie 22 czerwca obchodził swoje 15- lecie.  Mieliśmy zaszczyt gościć u nas Ambasadora RP na Słowacji Krzysztofa Strzałkę, konsula RP Stanisława Kargula, którzy wręczyli wszystkim uczniom, nauczycielom i niżej podpisanej dyplomy uznania.

Na uroczystości obecni byli prezes Klubu Polskiego Środkowe Poważe Zbigniew Podleśny, wicedyrektor Instytutu Polskiego w Bratysławie Monika Olech, przedstawicielka zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Bułgarskiej im. Hristo Boteva w Bratysławie Daniela Dojmová, przedstawiciel Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Wiedniui Pilgrim Schule Michael Holzwieser, nasi absolwenci, rodzice oraz najwspanialsi uczniowie na świecie, którzy uczęszczają do naszej szkoły. Dotarły do nas też gratulacje od prezesów Klubu Polskiego i bukiet kwiatów od Katarzyny Bielik z organizacji Polonus.

Po odśpiewaniu wszystkich zwrotek naszego hymnu państwowego, przyszedł czas na wręczenie dyplomów Przyjaciel Szkoły Polskiej w Bratysławie. Otrzymali je wszyscy, którym dobro naszej szkoły leży na sercu.

Staramy się na co dzień podtrzymywać polskie tradycje i tak ważny na obczyźnie patriotyzm. W tym roku szkolnym  szczególnie uroczyście obchodzimy 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości, deklamując, śpiewając, rysując dla Niej, dla naszej Niepodległej!

Z tego względu w programie artystycznym, obok wątków typowo szkolnych, pojawiły się także patriotyczne a barwy biało – czerwone były widoczne na dekoracjach, które przygotowały mama jednego z uczniów Emilia Kolewa oraz mgr Anna Kasperska, która wraz z drugą nauczycielką Anetą Iwan były odpowiedzialne za program artystyczny.

Ten został okraszony muzycznym występem jednego z rodziców – Łukasza Cupała. Ze wzruszeniem słuchaliśmy wierszy, śpiewaliśmy wspólnie piosenki, śmialiśmy się i oklaskiwaliśmy naszych aktorów. Te chwile pozostaną na długo w naszej pamięci. Wszystko wypadło znakomicie! Bardzo im wszystkim dziękuję! Podziękowania należą się też Radzie Rodziców: paniom Klaudii Bochen, Agnieszce Krasowskiej, Monice Szewczyk, państwu Sir oraz panu Piotrowi Chrzanowskiemu.

Każdy z nas wie, że „w życiu piękne są tylko chwile“. I ten czas spędzony w naszej szkole na pewno do nich należał.

Monika Holzwieser
Zdjęcia: Zbigniew Podleśny

MP 7-8/2019

 

Zainteresowanych nauką w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Bratysławie serdecznie zapraszamy. Kontakt do nas: bratyslawa@orpeg.pl