post-title Alicja Zima

Alicja Zima

Alicja Zima

 VENI VIDI AMAVI 

Pochádza z mesta Opole, do Bratislavy sa presťahovala v roku 2013. Pracuje ako manažérka vo finančnom oddelení americkej korporácie.

Mám rada modernosť, nové technológie, nové miesta, nových ľudí. V pozadí mojich fotografii sa nachádza moderná Bratislava s vysokými kancelárskymi budovami. V jednej z nich som začala pracovať po presťahovaní pred 10 rokmi.

To miesto sa nazýva bratislavský Manhattan, čo – s prižmúrením oka – súvisí s mojím ľúbostným príbehom, pretože som môjho budúceho manžela, Slováka, stretla v New Yorku. Tam sme sa vzali, tam sa začalo naše spoločné dobrodružstvo. Manhattan – či už newyorský alebo bratislavský – sa stále objavuje v našom spoločnom životopise.

Obrázky z výstavy sa líšia od tých, ktoré sú použité na stránke www.polonia.sk. Týmto Vás chceme povzbudiť k návšteve výstavy v Poľskom inštitúte. Bude tam pre Vás do 9. februára 2024.

 

Pochodzi z Opola, do Bratysławy przeprowadziła się w 2013 roku. Pracuje jako manager działu finansowego w amerykańskiej korporacji.

Lubię nowoczesność, nowe technologie, nowe miejsca, nowych ludzi. W tle mojej sesji fotograficznej znajduje się nowoczesna Bratysława z wysokimi biurowcami. W jednym z nich podjęłam moją pierwszą pracę w tym mieście, kiedy przeprowadziłam się tu 10 lat temu.

Miejsce to nazywane jest bratysławskim Manhattanem, więc –  trochę z przymrużeniem oka – nawiązuje także do mojej historii miłosnej, kiedy będąc w Nowym Jorku, poznałam mojego przyszłego męża – Słowaka. Tam się pobraliśmy, tam zaczęła się nasza przygoda. Manhattan – czy to nowojorski, czy bratysławski – cały czas pojawia się w naszym wspólnym życiorysie.

Zdjęcia, które można obejrzeć na wystawie, różnią się od tych wykorzystanych na www.polonia.sk. W ten sposób zachęcamy Państwa do odwiedzenia wystawy w Instytucie Polskim, która potrwa do 9 lutego 2024 roku.

Foto: Agnieszka Stefańska

MP Veni, Vidi, Amavi 12/2023