post-title Romina Kołodziej

Romina Kołodziej

Romina Kołodziej

 VENI VIDI AMAVI 

Primabalerína Slovenského národného divadla. Pochádza z mesta Piekary Śląskie, baletnú školu absolvovala v Gdaňsku. Pracovala v Cannes a vo Viedni, od roku 2006 v Bratislave, od roku 2008 ako prvá baletná sólistka. Mama dvoch detí.

V Bratislave som dosiahla svoje najväčšie profesionálne úspechy – dala mi príležitosť splniť si sen o najväčších baletných rolách. Platí to však aj pre osobný život.

Neprekvapuje teda, že som si za miesto fotografovania vybrala historickú časť mesta, po ktorej som sa prechádzala aj vtedy, keď som pred 18 rokmi prišla s partiou známych, tanečníkov, na konkurz do divadla. Najprv som chcela, aby v pozadí za mnou stála historická budova divadla, napokon som sa však rozhodla pre schody vedúce k Dómu sv. Martina.

Snáď nado mnou bdela Prozreteľnosť, keď mi lekári po autonehode predpovedali, že viac nebudem chodiť. A ja dokonca tancujem! Lebo ak po niečom veľmi túžime, môžeme to dosiahnuť!

Obrázky z výstavy sa líšia od tých, ktoré sú použité na stránke www.polonia.sk. Týmto Vás chceme povzbudiť k návšteve výstavy v Poľskom inštitúte. Bude tam pre Vás do 9. februára 2024.

Primabalerina Słowackiego Teatru Narodowego. Pochodzi z Piekar Śląskich, do szkoły baletowej uczęszczała w Gdańsku. Pracowała w Cannes i Wiedniu, od 2006 roku pracuje w Bratysławie, od 2008 r. jako pierwsza solistka baletu. Mama dwójki dzieci.

Bratysława była świadkiem moich największych sukcesów zawodowych – dała mi szansę spełniania marzeń o największych rolach baletowych – ale też osobistych.

Nic więc dziwnego, że na sesję wybrałam Starówkę, którą spacerowałam, kiedy 18 lat temu z grupą znajomych tancerzy przyjechałam na konkurs do teatru. Najpierw chciałam, żeby tłem fotografii był historyczny budynek teatru, ale ostatecznie są to schody prowadzące do katedry świętego Marcina.

Może to opatrzność nade mną czuwała, kiedy po wypadku samochodowym lekarze nie dawali mi szans, że będę chodzić? A ja tańczę! Bo jeżeli człowiek bardzo chce coś osiągnąć, to jest w stanie to zrobić!

Zdjęcia, które można obejrzeć na wystawie, różnią się od tych wykorzystanych na www.polonia.sk. W ten sposób zachęcamy Państwa do odwiedzenia wystawy w Instytucie Polskim, która potrwa do 9 lutego 2024 roku.

Foto: Agnieszka Stefańska

MP Veni, Vidi, Amavi 12/2023